Promienniki gazowe tworzą również górne kurtyny powietrze.

Promienniki gazowe to tylko jeden ze sposobów na ogrzanie mieszkania. Jednak ze względu na wysoką wydajność oraz dużą mobilność jest on bardzo chętnie wykorzystywany w domach, mieszkaniach oraz obiektach użytku publicznego.

Promienniki gazowe do ogrzania wnętrza wykorzystują często prywatne sklepy oraz salony usługowe, które nie mogą korzystać z ogólnego sytemu ogrzewania budynku. Jednak jak już wspomnieliśmy, promienniki gazowe to tylko jeden ze sposobów ogrzewania. Dlaczego więc większość osób decyduje się właśnie na górne kurtyny powietrzne oraz inne systemy stworzone z ich udziałem ?

Odpowiedź na to pytanie jest dosyć prosta. Wystarczy przyjrzeć się wynikom wydajności, jakie osiągają promienniki gazowe oraz porównać je z tym, które pochodzą z innych urządzeń. Dzięki promiennikom można stworzyć całe systemy grzejące o strukturze kanałowej, dzięki czemu można ogrzewać wiele pomieszczeń jednym grzejnikiem.

Poza tym dają również cenną możliwość na stworzenie już wcześniej wspomnianych kurtyn powietrznych górnych, jakie są zamontowane nad drzwiami i bramami różnych obiektów. Tworząc ścianę poruszającego się powietrza o wybranej temperaturze, nie pozwala na straty energii cieplnej z wewnątrz.