Podczerwień

Zastosowanie promienników gazowych na podczerwień

W czasach kryzysu ważne jest oszczędzanie i to pod różną postacią. Oszczędzać można także bez kryzysu, po prostu dla siebie, a zaoszczędzone pieniądze z przyjemnością wykorzystywać na co się tylko chce: drobne przyjemności, podróże, nowe wyposażenie domu, gdyż w ciągu roku może to być znaczna kwota. Jednym ze sposobów jest zmiana ogrzewania na promienniki gazowe, które z pewnością są ekonomiczne w użytkowaniu.

Działające na podczerwień promienniki gazowe emitują taką temperaturę, która jest zadana w panelu sterującym, dostosowują ją do temperatury rzeczywistej, panującej wewnątrz pomieszczenia (dom, hala, magazyn) lub na zewnątrz (taras, balkon), dzięki czemu można oszczędzać ciepło i surowiec, i ustalać dowolnie strefę grzewczą. Promienie podczerwone nie powodują ruchów ogrzewanego powietrza, a tym samym wzburzania kurzu, daje to komfort przebywania w danym pomieszczeniu oraz ogranicza straty powietrza.

W sprzedaży dostępne są promienniki gazowe zarówno ceramiczne oraz rurowe. Te pierwsze grzeją dzięki płycie ceramicznej a fale promieniowania rozprzestrzeniane są za pomocą aluminiowego reflektora. Z kolei promienniki gazowe w postaci rur umożliwiają ogrzewanie bez montowania dodatkowej instalacji gazowej wewnątrz budynku, co jest wygodnym rozwiązaniem, szczególnie w przypadku budynków o znacznej wielkości.

Optymalne rozwiązania grzewcze